قبل از هر چیزی قیمت هر کیلو زعفران در بازار را با هم بررسی می‌کنیم
زعفران صادراتی و صادرات زعفران به کشورهای اروپایی و قیمت هر کیلو زعفران در بازار و قیمت هر کیلو زعفران و لیست قیمت زعفران . قیمت فروش زعفران چند است؟
زعفران صادراتی چند نوع دارد و روش صادرات زعفران چگونه است؟ مطالبی است که در بخش بعدی به آن می‌پردازیم.

صادرات زعفران

 1. به مسافران ایرانی که عازم این کشورها هستند اجازه داده شده تا سقف 500 دلار کالای مجاز صادراتی با خود خارج کنند
 2. مسافرین ورودی اعم از ایرانی یا غیر ایرانی می توانند علاوه بر اسباب مستعمل همراه خود که از حقوق ورودی معاف است به شرط غیر تجاری بودن و متناسب با مدت زمان اقامت در سال یکبار کالای نو به ارزش 80 دلار را به شرط غیر تجاری بودن و نداشتن ممنوعیت شرعی و قانونی با معافیت  ترخیص  نمایند.
  مازاد بر ارزش مذکور با رعایت شرایط و مقررات عنوان شده با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی 2 برابر قابل ترخیص است.
  این معافیت شامل کالاهای حجیم از قبیل یخچال و یخچال فریزر- کولر گازی-جارو برقی-تلویزیون-لباسشویی-ظرفشویی-اجاق گاز-رادیو ضبط غیر پرتابل نمی گردد.
مقدار زعفران صادراتی

شرایط کالای همراه مسافر برای حمل زعفران

 1. توجه: اقلام مذکور باید به صورت هدیه، سوغات و یا شخصی بوده تا شامل احراز شرایط کالای همراه مسافر گردد به زبان ساده تر کالا برای فروش نباشد
  در غیر اینصورت از شمول قوانین مسافری خارج و تابع قوانین تجاری از جمله داشتن کارت بازرگانی ، مجوز ثبت سفارش وزارت بازرگانی و اخذ مجوز از سایر وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها بستگی به نوع کالا خواهد گردید به منظور آگاهی شما مسافرین گرامی یک مثال جهت محاسبه حقوق ورودی کالای همراه مسافر اعلام می گردد:
 2. 1: بر اساس مقررات صادرات و واردات سال 1394 میزان حقوق ورودی برای پوشاک به میزان 75 درصد ارزش تعیین گردیده
  با عنایت به ماده 138آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی در خصوص کالای مازاد بر معافیت با احتساب سود مضاعف خواهد بود(146%برای مسافر خواهد بود)
شرایط کالای همراه مسافر برای حمل زعفران

هزینه‌های اضافه بار از مسافرین

 1. 2: هزینه‌هایی که بابت اضافه بار از مسافرین توسط شرکت حمل و نقل هوایی دریافت می شود هیچگونه ارتباطی با حقوق ورودی گمرکی دارد و این شرکت‌ها با توجه به شرایط خود تا 25-20 و 30 کیلوگرم دارای معافیت وزنی هستند اما ملاک ارزیابی در گمرک ارزش کالا است . مقوله اضافه بار پرداختی در کشور مبدا با اعمال مقررات گمرکی در کشور مقصد متفاوت است .

3: در خصوص ارز همراه مسافر با عنایت به بند 10-5  و11-5 مجموعه مقررات ارزی ورود و خروج ارز به میزان پنج هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای هر مسافر مجاز خواهد بود
،ورود بیش از مبلغ مذکور مستلزم تنظیم اظهار نامه ارزی در بدو ورود نزد بانک ملی (پیش از گیت گذرنامه ) باید صورت پذیرد ، در زمان خروج نیز برای ارز بیش از پنج هزار دلار نیز منوط به ارائه اظهار نامه ارزی و یا اعلامیه بانک مربوط توسط مسافر خواهد بود.

روش خرید انواع زعفران از شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *